Modern şehir yaşamında avm, havalimanı, metro istasyonları, adalet sarayları gibi bir çok yerde kullanılan yürüyen merdiven/bant kontrolleri ve belgelendirme işlemleri için Atacert ile çalışınız. Yürüyen merdiven/bantların periyodik olarak muayenelerinin gerçekleştirilmesi bir zorunluluktur. Bu periyodik kontrollerin gerçekleşmesi kullanıcılar için bir tedbir almak amacıyla da yapılmak zorundadır. Bunun yanı sıra kullanılan aletlerin yani yürüyen merdiven / bantın ömrünün uzun olabilmesi ve kullanım süresinin daha da uzun olması için periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Bu periyodik kontrollerinin resmi zorunlulukla da yapılması gerektiğinin en net kanıtı olarak; 25. 04. 2013 tarihli 28628 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İş Ekipmanlarının kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereğince yürüyen merdiven ve yürüyen bantların yılda en az 1 defa periyodik kontrolünün yapılması gerekmektedir. Periyodik kontrollerin zamanlarının atlanması gibi yada gecikmesi gibi bir durum söz konusu olmamalıdır. Yürüyen merdiven/bantların periyodik olarak zamanında kontrollerinin yapılması tamamen o işletmenin sahibinde yada işletme sahibinin yetkilendirdiği kişiler üzerindedir.

Bu kontrollerin yapılmaması durumunda 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu periyodik kontrollerin yapılmaması durumunda idari para cezasını ön görmektedir. Kontrolleri yapılmamış olan bir işletme yada bina içerisinde bir kazanın meydana gelmesi söz konusu olduğunda beklenmedik hukuki cezalar devreye girmektedir. Bu ve bunun gibi sorunlar yaşanmaması için yürüyen merdivenlerin/bantların periyodik muayene zamanlarının atlanmaması şarttır. Bu periyodik muayenelerin yukarıda belirttiğimiz kanunlar göz önüne alınarak uygulanması gerekmektedir. Bu tür kazalara sebebiyet vermemek için binalarda bulunan yürüyen merdiven/bantların sağlıklı bir şekilde işlevini görüyor olması gereklidir.

Aksi takdir de yukarıda da söylediğimiz gibi ciddi hukuki yaptırımlar devreye girmektedir. Biz Atacert olarak yürüyen merdiven/bantlar bulunan yapıların sahiplerine periyodik kontroller konusunda yardım sunmaktayız. Bu sektörde olan uzman kadromuz ve tecrübelerimizle periyodik muayenelerinizi konusunda yapılması gereken her türlü işlemi yapmaya hazırız. Bu periyodik kontroller alanında tecrübeli ve uluslararası deneyimlere sahip kendi personelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.  Atacert tarafından denetimleri gerçekleştirilmiş yürüyen merdivenler/bantlar kullanan kişilerin güvenini ve işletmenizin prestijini artıracaktır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek