1) Eğitimin Amacı: TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği standardı kapsamında iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemini geliştirebilmelerine yardımcı olabilmek, standart hakkında detaylı bilginin verilmesi amaçlanmaktadır.

 2) Eğitimin İçeriği: İş Sağlığı ve Güvenliğinde Proaktif Yaklaşım. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Uygulamalarının Tarihsel Gelişimi. OHSAS 18001 Standardının Özellikleri. Atıf Yapılan Standartlar ve Dokümanlar

Terimler ve Tanımlar. Sisteme Kimler Dahil Olmalı. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Şartları – Genel Şartlar. İş Sağlığı ve Güvenliği Kuruluş Politikası Oluşturma. Planlama. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Risk Değerlendirmenin Temel Unsurları. Tehlike Tanımlama, Risk Değerlendirme ve Kontrollerin Belirlenmesi. Yasal ve Diğer Şartlar. Kuruluşun İSG Hedefleri ve Programları. Uygulama ve İşletme. Sorumluluk, Görev ve Yetki. Eğitim, Bilinç ve Yeterlilik. Dokümantasyon. İşletme Kontrolü. Acil Durum Planları ve Hazırlık. Kontrol ve Düzeltici Faaliyetler. İç Tetkik. Yönetimin Gözden Geçirmesi. TS EN 14001 ve TS EN ISO 9001 ile Eşleştirme. OHSAS 18001 standardının Doküman yapısı. 

3) Eğitime Kimler Katılabilir: Kuruluşlarında kalite yönetim sistemleri kurmakla sorumlu personel, Kuruluşta tanımlanmış süreçlerin her bir süreç sahibi ve bu süreçlere etki eden kritik personel, Kuruluşları için kalite yönetiminin yararlarını anlamak isteyen personel, Kalite yönetiminde kariyer yapmak isteyen kişiler, İş Sağlığı ve Güvenliği görevlileri, İSG yönetim sistemlerini uygulamaya koymak ve denetlemekle görevli çalışanlar bu eğitime katılabilir.

4) Eğitim Teknikleri: Anlatım, Örnek olaylar, Diyaloglar, Takım sunumları.

5) Bu eğitimi  tamamladığınızda: TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulması, uygulanması, denetim ve tetkik süreci hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

6) Bilgi Almak İçin: Başvuru veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim adreslerimizden bize ulaşınız. ATACERT Belgelendirmenin uzman kadrosu ve deneyimli çalışanları ile sorularınıza cevap verelim.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek