Gönderilen birçok mal, farklı kaynaklardan gelen kontaminasyona karşı korunmalıdır. Bazı kuru dökme yük kargoları neme karşı hassastır, bazıları haşarat ve böceklere karşı saldırıya maruz kalma olasılığı yüksektir, bazılarının da uygun olmayan ortamda bozulma riski olabilir.  Birçok sıvı kargo, harici kaynaklar ve bitişik bir kargo tankındaki farklı sıvılar, uygun olmayan sıcaklıklar ve hatta diğer sıvı veya maddelerle tehlikeli kimyasal reaksiyonlar oluşturarak kontaminasyona neden olabilir.

Bu nedenle tankın durumunun kapsamlı olarak araştırması çok önemlidir ve yüklenecek ürünün tipine bağlı olarak çok çeşitli muayene yöntemleri bulunmaktadır.

Kontaminasyonun önlenmesi için tahliye edilecek herhangi bir yükün durumu başka bir yere aktarılmadan önce iyice denetlenmesi önemlidir.

Yüklenecek kargonun yükleme öncesi istif edildiği fabrika veya depo sahasında durumun kontrolü, varsa hasarlı kargoların yenileri ile değiştirilmesi konusunda yükleyiciye telkinde bulunulması

Kargoların, yükleme süresince kargoyu takip etme varsa bir tutarsızlık tespiti ve mümkünse değiştirilmesinin sağlanması, değiştirilmiyorsa günlük tutarsızlıklar listesi (discrepancies list) düzenleyip kaptana ile imza altına alması ve finalde uygun eş rapor (mates receiptlere) veya konişmentoların dikkate alınarak hazırlanan raporlar yükleme öncesi sörvey olarak adlandırılır.

Yükleme öncesi sörvey hizmeti kapsamında ATACERT Belgelendirmenin yükleme öncesinde yaptığı denetimler aşağıdaki gibidir:

Güvenlik, koku ve temizlik dahil olmak üzere konteynerin durumu ve periyodik muayenesi,  Konteyner bakım, onarım ve yenileme işlemlerinin gözetimi ve sertifikalandırması,  Gönderilerin kalitesi ve durumunun tespiti,  Ambalajlamanın kalitesi ve durumunun tespiti,  Taşıma, kaldırma ve yönlendirme işlemlerinin prosedür ve talimatlara uygunluğunun kontrolü,  Yüklemenin prosedür ve talimatlara uygunluğunun kontrolü,  Doküman kontrolü. 

ATACERT Belgelendirmenin deneyimli ve yüksek nitelikli personeli sizin için yükleme öncesi sörvey tespitini yapmakta ve alanında uzman surveyörlerimiz tarafından raporlanmaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek