Teknolojinin gelişmesi ile bilgiye ulaşımın önemi artmaktadır. Bilgiye ulaşmak kadar bilgiyi üretmek, toplamak, biriktirmek ve korumak da önemlidir. Günümüzde iş dünyasının da ilerleyen ve gelişen çağa ayak uydurması gerekmektedir.  Birçok şirket bilgi teknolojilerini kullanabileceği internet hizmetlerinden arşivlemeye, teknik servis hizmetlerinden yazılım hizmetlerine kadar birçok hizmeti karşılayabilecek bilgi işlem birimleri kurmakta ya da hizmet almaktadır. Değişen teknoloji ile iş dünyasında rekabet artmakta ve daha iyi hizmet sağlamak için yeni yaklaşımlara gerek duymaktadır.

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı ile bilgi teknolojileri desteği sağlayan şirketler veya şirketlerin bünyesinde bulunan bilgi işlem birimleri için oluşturulmuş uluslararası bir standarttır. ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı süreç bazlı bir standart olduğu için ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı ya da ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi standartlarla da entegre olarak uygulanabilmektedir.

ATACERT Belgelendirme kuruluşunuzun ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardına uygun olacak şekilde danışmanlık ve belgelendirme aşamalarında uzman danışman kadromuzdan destek almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

1) ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi’nin Yararları Nelerdir?

Bu standart uluslararası geçerlilikte bir standarttır. Maliyet optimizasyonu sağlanabilir. Müşteriye yönelik uygulamalar içerir, müşteri ihtiyacını doğru belirlemeye yardımcı olur. Yapılan çalışmalar ile müşteri memnuniyeti sağlanır. Bilgi teknolojisi hizmetlerinin devamlılığını sağlar, iyileştirmeler gerektirir, risk yönetiminin yapılmasını sağlar. Planlama ve organizasyon kontrolü ile zaman tasarrufu sağlar. Gelişen iş dünyasında şirketlere rekabet avantajı sağlar. Kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlar. 

2) ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardını Kimler Uygulayabilir?

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı, bütün ölçek ve sektördeki firmalara uygundur.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek