HOTEQ 500 Standardı Turizm Sektörü Otel Kalite, Çevre, Sağlık ve Gıda Güvenliği Uygulamaları için tasarlanmış hizmet standardıdır. Bu standardın uluslar arası geçerliliği gibi bir sorunu yoktur, müşteri nezdinde geçerlilik kazanır. Müşteri tatmini ve memnuniyeti için kuruluşların vereceği taahhüdü ön plana çıkartıp müşteriye beyan etmesi hedeflenmiştir. Turizm Otelcilik, Konaklama, Turistik İşletmecilik v.b. alanlarda geniş kapsamlı tek standarttır.  standardın ortaya çıkışı, müşterinin kaliteli, sağlıklı ve gıda güvenliği prensibine uygun hizmet alması ve çevreye duyarlı işletmeleri tercih etmesi amacı iledir. Temelinde Turizm Otelcilik etkinliklerinin sosyal, kültürel ve ekonomik olayı haline gelmesi gerçeği yatmaktadır. Ulusal ve uluslararası seyahatlerin çok artması, dünya çapında otel sınıflandırmalarının nasıl karşılaştırılacağı sorusunun birçok kamu ve özel sektör ilgilisi tarafından düzenli olarak sorulmasına yol açmıştır.

ATACERT Belgelendirmeden danışmanlık hizmeti alınması durumunda HOTEX 500 Otel Kalite Yönetim Sistemi için gerekli eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini yapmakta, dokümantasyon çalışmalarını kuruluş ile birlikte koordineli olarak oluşturmaktadır.

1) HOTEQ 500’ün Gerekleri Nelerdir?

Çevre Yönetim Sistemi, Hizmetler ve Ofisler, Eğitim, Güvenlik, Voltaj ve Elektrik Fişleri, Sağlık, Performans ve Ürün Değerlendirme. 

2) HOTEQ 500’ü Kimler Edinebilir?

Turizm Otelcilik ve Konaklama Sektöründe yer alan, Oteller, Pansiyonlar, Tatil Köyleri, Turistik İşletmeler gibi kuruluşlar HOTEQ 500 Belgesini edinebilirler.

3) HOTEQ 500’ün Standart Kapsamı Nedir?

Giriş, Kapsam, Atıf yapılan standartlar (ISO 18513, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, BRC, FSSC 22000, PAS 220, Codex Allimentarius), Konaklama, Misafirler için İmkanlar, Hoteq Sistem Yapısı ve Kapsamı, Yönetim, Alt-yapı, Kalite, Çevre,  Sağlık ve Gıda Güvenliğini de İçeren Hizmetler, Ölçme, Değerlendirme, Sürekli İyileştirme.

4) HOTEQ 500 Amacı Nedir?

Müşteriler ve turizm sağlayıcıları arasındaki hizmetlerin anlaşılmasını ve gerektiği gibi uygulanmasını tarif etmek ve kolaylaştırmak, Müşterilere turizm otel hizmetlerinde bilinçli bir seçim yaptırmak, Kuruluşlara da beklentileri karşılama potansiyeline sahip  müşteri imkanı oluşturmak, Müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma sisteminin oluşturulması, Turizm Otelcilik ve Konaklama Sektörün de yararlanacak daha bilinçli tüketiciler oluşturmak amaçlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak isteyenler, ATACERT Belgelendirmenin deneyimli çalışanlarından bilgi alabilirler.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek