1) Eğitimin Amacı: Bu eğitim ile kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, değiştirilmesi, açıklanması, aktarılması, sınıflandırılması gibi işlemlerden birini yapan çalışanların kanun ve hak ihlali yapmamaları ve kişisel verileri usulüne uygun bir şekilde işlemeleri amaçlanmaktadır.

2) Eğitimin İçeriği: Kişisel verileri koruma hukukunun işleyişi ve kişisel verilerin korunmasının nedeni, Kişisel verinin ne demek olduğu, Veri sorumlusu, Kişisel verilerin işlenmesinin koşulları, Kişisel verilerin işlenmesinde uygulanan ilkeler, Kişisel verilerin işlenmesinde rıza ve kanunun aradığı açık rızanın anlamı, Rıza gerektirmeyen haller, Kişisel verilerin yurt dışına aktarımı, Kişisel verilerin silinmesi ve anonim hale getirilmesi, Kişisel veri sahibinin hukuki hakları, Veri işleyenlerin cezai sorumluluğunun kapsamı, Veri işleyenlerin hukuki sorumluluğunun kapsamı, Yaptırımlar.

3) Eğitime Kimler Katılabilir: İnsan kaynakları ve bilgi işlem merkezi personelleri başta olarak kişisel verileri işleyen herkes bu eğitime katılabilir.

4) Eğitim Teknikleri: Anlatım, Örnek olaylar, Diyaloglar, Takım sunumları.

5) Bu eğitimi  tamamladığınızda: Kişisel verilerin korunması ile ilgili mevzuat, uygulanmada sorumluluklar, kişisel verilerin işlenmesi, veri işleyenlerin hukuki ve cezai sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

6) Bilgi Almak İçin: Başvuru veya daha fazla bilgi almak için lütfen iletişim adreslerimizden bize ulaşınız. ATACERT Belgelendirmenin uzman kadrosu ve deneyimli çalışanları ile sorularınıza cevap verelim.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek