Konteynerlerin satın alınması, özellikle kısa süreli ihtiyaçlarda iş sahipleri için ekstra bir maliyet demektir. Bu yüzden konteynırlar ihtiyaca yönelik kiralanmaktadır. Kiralanma sürecinde olan (on hire) ve kiralanma sürecinde olmayan (off hire) konteynırlar için kira sürecindeki konteynerlere özel hasarın olup olmadığı, onarım gerektirip gerektirmediğinin belirlenmesi, hasar görmüş konteynırların uygun onarım prosedürünün önerilmesi, yapılan onarımların izlenmesi kira giriş-çıkış sörveyleri (on/off hire survey ) olarak adlandırılır. Kısacası belirtilen yer ve zamanda bir geminin girişinden başlayarak güverte üzerinden ambar içlerine kadar tüm satıhların ve donanımın gözle kontrol edilmesi, herhangi bir hasar veya noksanlık olup olmadığının kontrol edilmesi işlemleridir.

Genel olarak kira giriş-çıkış sörveyleri (on/off hire survey ), gemi durum tespiti için yapılan sörveyler gibidir ancak kira giriş – çıkış sörveyleri bu kadar kapsamlı değildir.

Kira Giriş / Çıkış sörveyleri hizmeti kapsamında ATACERT Belgelendirmenin yaptığı denetimler aşağıdaki gibidir:

Yükleme öncesi genel kondisyon sörveyi, Yakıt ölçümleri ve hesaplamaları, Tahliye esnasında ve yükleme sonrasında hasar tespit sörveyi, Sefer esnasında oluşan hasarların giderilmesine nezaret, Hasar oluşma nedenlerinin tespiti, Kira çıkış / giriş sertifikalarının hazırlanması, Hasarsızlık raporu hazırlanması.

Konteynırların kiralama sürecinde, taşımada oluşabilecek hasarlara ve konteynırlara yüklenen yüklerin zarar görmesine karşı gerekli denetimler kira giriş/çıkış sörveyleri kapsamında ATACERT Belgelendirmenin deneyimli, bağımsız çalışanları tarafından yapılmakta ve raporlanmaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek