P&I sigortası (Protection & Indemnity yani koruma ve tazmin) kapsamı, armatörler, işletmeciler ve kiracılar için üçüncü şahıs yasal sorumluluk sigortasıdır. Sigorta kapsamındaki temel rizikolar aşağıdaki gibidir:

Yük kaybı ve hasarı, Enkaz kaldırma, Kirlilik, Çatışma, Rıhtım hasarlarından doğan masraflar, cezalar ve sorumluluklar, Gemi işletmesinden veya operasyonundan doğan para cezaları ve diğer cezalar, Gemi adamlarının veya 3. şahısların yaralanma, hastalık, ölüm tazminat ve masrafları, Gemi adamlarının yurda iade masrafları, Gemi adamlarının ikame masrafları, Gemi adamlarının şahsi eşyalarının kaybı ve hasarlanması, Sapma ve liman masrafları, Kaçaklar ve mülteciler, Denizde can kurtarma, Çatma Sorumlulukları, Karada, denizde mala hasar / sabit ve yüzer objelere hasar, Çeki sorumlulukları, Karantina masrafları, Yükün taşınmasından doğan sorumluluklar (eksiklik, hasar, imha), Geminin müşterek avarya payı, Dava ve say masraflarıdır.

 ATACERT Belgelendirmenin deneyimli ve yüksek nitelikli personeli sizin için P&I giriş sörveyi için tespit yapmakta ve alanında uzman surveyörlerimiz tarafından raporlanmaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek