Herhangi bir firmada alınacak yatırım kararlarının tümü, finans yönetiminin görüş ve önerilerinden yararlanılarak hazırlanır. Belli bir büyüklükte olan firmaların nakit akışlarının takibi ve kontrolü, fonların kullanılacağı yerlerin belirlenmesi, kredi sağlanabilecek kurumlarla ilişkiler, finansman bölümünün görevleri arasında yer alır. Firmanın finans yönetimi bölümü firmada diğer bölümlerle yakın ilişki içerisinde olmalıdır. Finansman bölümünün firma örgütü içerisindeki yeri, firmanın uğraş alanının büyüklüğüne bağlı olarak belirlenmektedir. Bütün yönetim fonksiyonlarının bir çatı altında değerlendirilmesine Uluslar Arası Finans Yönetim Sistemi (IFMS) denir.

ATACERT Belgelendirmeden danışmanlık hizmeti alınması durumunda IFMS 24001 Bankacılık Ve Finans Kalite Belgesi için gerekli eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini yapmakta, dokümantasyon çalışmalarını kuruluş ile birlikte koordineli olarak oluşturmaktadır.

1) IFMS 24001 Bankacılık Ve Finans Kalite Standart Kapsamı Nedir?

Finansal yönetimin genel esasları. Risk türleri ve yönetimi. Finansal planlama. Sermaye maliyeti ve sermaye yapısı. İşletme sermayesi yönetimi ve sermaye bütçelemesi. Menkul kıymet değerlemesi7 birleşme ve devir. Uluslararası finansal yönetim ve alternatif finansman yöntemleri.

2) IFMS 24001 Bankacılık Ve Finans Kalite Belgesinin firmama yararları nedir?

Belgelendirme, hissedarlara işinizin etkili bir biçimde yönetildiğini göstermenize yardımcı olur. Belgelendirmenin sağlanması ve sürdürülmesi işlemi de faaliyetlerinizi sürekli geliştirmenizi ve daha iyi duruma getirmenizi sağlamaya yardımcı olur. Düzenli tetkik işlemi sayesinde çalışan sorumluluğu, kararlılığı ve motivasyonu artar. Belgelendirme belirsizliği ortadan kaldırır, genel performansı ve pazar fırsatlarını artırabilir. 

3) IFMS 24001 Bankacılık Ve Finans Kalite Belgesi Nasıl Alınır?

Gerekli belgelerin alınması ve dokümantasyonun yapılması, Teklif aşaması, Müracaatların yapılması, Doküman tetkiki aşaması (1.aşama denetimin yapılması), Denetim planlama aşaması, Denetim aşaması (2.aşama denetimin yapılması), Sözleşmelerin yapılması, Belge yenileme aşamasıdır. 

4) IFMS 24001 Bankacılık Ve Finans Kalite Belgesini Kimler Alabilir?

Finans yönetim sistem belgesini kuruluşun büyüklüğü ne olursa olsun, hangi iştigal konusunda olursa olsun yasal tüzel ve şahış şirketlerinin tamamı bu standardı uygulayabilir ve bu belgeyi alabilmektedir.

IFMS 24001 Bankacılık Ve Finans Kalite Standardı hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, ATACERT Belgelendirmenin deneyimli çalışanlarından bilgi alabilirler.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek