İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Anayasamızda, eğitim bir insan hakkı olarak belirtilmektedir. Bilgiye erişmenin, bilgiyi uygulayabilmenin ve bilgi üretebilecek yeterliliğe sahip olmanın yolu eğitimdir. Bu yüzden eğitimin yaşam boyu sürmesi, hem bireyler hem de uluslar için yaşamsal bir zorunluluktur.  Eğitim sisteminin yeterliliği ve niteliği önemini arttırdıkça eğitim alanında standardizasyonu getirmiştir. ISO 29990 Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Yönetim Sistemi standardı uluslararası uygulanabilen bir eğitim standardıdır. ISO 29990 Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Yönetim Sistemi standardı uluslararası pazarda öğrenim hizmeti alan kuruluşlar ve bireylere güvence sağlamak için hazırlanmıştır.

ATACERT Belgelendirme ile ISO 29990 Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Yönetim Sistemi standardında belge başvuru, denetim ve danışmanlık aşamalarında uzman danışman kadromuzdan destek almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

1) ISO 29990 Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Yönetim Sistemi standardının işletmem için faydaları nelerdir?

Yapılan eğitim ve öğretimlerde Uluslararası karşılaştırma sağlar. Faaliyetlerinizin değerlendirilmesi sağlanır. Paydaşlarınıza kaliteli ve şeffaf bir eğitim verdiğinizi gösterir. Etkili bir eğitim ile insan kaynağının daha verimli ve etkin olması sağlanır.

2) ISO 29990 Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Yönetim Sistemi standardını kimler uygulayabilir?

Üniversiteler, mesleki eğitim hizmeti veren kurumlar, eğitim kurumları, kurum içi ileri eğitim veren kurumlar vs. bu standardı uygulayabilir.

3) ISO 29990 Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Yönetim Sistemi standardının içeriği nedir?

Amaç, Kapsam , Terimler ve tanımlar, Öğrenme hizmetleri, Öğrenme ihtiyaçlarının belirlenmesi, Öğrenme hizmetlerinin tasarımı, Öğrenme hizmetlerinin sağlanması, Öğrenme hizmetlerinin sunumunun izlenmesi, Öğrenme hizmet sağlayıcıları tarafından yürütülen değerlendirmelerin yapılması, Öğrenme hizmet sağlayıcısının yönetimi, Genel yönetim gereksinimleri, Strateji ve iş yönetimi, Yönetimin gözden geçirmesi, Önleyici faaliyetler ve düzeltici faaliyetler.

Mali yönetim ve risk yönetimi., İnsan kaynakları yönetimi, Dahili / harici İletişim yönetimi, Kaynakların Tahsisi, İç denetim, Taraflardan geri bildirim, İş planı içeriği, Yönetim sistemi gözden geçirme bilgileri, Öğrenme hizmet sağlayıcılar için temel yetkinlikle, ISO 29990:2010 ve ISO 9001:2008 karşılaştırmaları.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek