ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi standardı kuruluşların etkili bir iş sürekliliği sistemi kurmak ve yönetmek için gerekli olan koşulları belirten bir standarttır. Bununla birlikte bu standart kuruluşların, iş sürekliliğini sağlamaları için gerekli planları oluşturmaları, uygulamaları, işletmeleri, izlemeleri, incelemeleri, sürdürmeleri ve riskleri azaltmak için hazırlanmaları, yıkıcı olaylardan kurtarmak için belgelenmiş bir yönetim sistemini geliştirmeleri için gerekli şartları belirtir.

ATACERT Belgelendirmeden danışmanlık hizmeti alınması durumunda Toplumsal Güvenlik Ve İş Sürekliliği için gerekli eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini yapmakta, dokümantasyon çalışmalarını kuruluş ile birlikte koordineli olarak oluşturmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler, ATACERT Belgelendirmenin deneyimli çalışanlarından bilgi alabilirler.

1) ISO 22301 Toplumsal Güvenlik Ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardının İçeriği Nedir?

Kapsam, Referanslar, Terimler ve tarifler, Kuruluşun içeriği, Liderlik, Planlama, Destek, Operasyon, Performans değerlendirme, Geliştirme.

2) ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi’nin Faydaları Nelerdir?

İş ile ilgili mevcut ve gelecekteki tehditleri belirlemek ve bunları doğru yönetme konusunda katkı sağlar. Kriz zamanlarında kritik fonksiyonların her zaman çalışmasını sağlar. Tedarikçilerin, müşterilerin, pay sahiplerinin, çalışanların gereksinimleri risk değerlendirilmesi yolu ile yerine getirilir. Yaşanan olaylar karşısında kesinti süresinin azaltılması ve kurtarma zamanının iyileştirilmesini sağlar, olayların etkisini minimize eder. Kuruluşun kendisini ve ilişkide olduğu diğer kuruluşları, kamu kurumlarını, yerel yetkililerin tanınması ve uygun şekilde geliştirilmiş, dokümante edilmiş ve anlaşılmış bir acil durum hizmeti sağlar. Kuruluşun tedarik zinciri güvenli hale gelir. Sürekliliğinin sağlanması kabiliyetinin kanıtlanması ile günümüz rekabet ortamında avantaj sağlar. Kuruluşun saygınlığını, markalarını ve itibarını korur.

3) ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardını Kimler Uygulayabilir?

ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı, farklı sektördeki kuruluşlar için genel, sektörden, çalışan sayısından bağımsız tüm organizasyonlarda, organizasyonun tamamına veya belirli bir bölümüne kısmen uygulanabilecek bir standarttır.

4) ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardının müşteri açısından yararları nelerdir?

Müşteriye gelişmiş hizmet sunulması, Müşterinin gizlilik olanağının arttırılması ve güvenlik olanağı, Yasal uygunlukların düzenlenmesi müşteriye güvence sağlanması, Oluşturulan standardizasyon ile daha az olay ve hasar, Müşteriye teslimat seviyesinde en üst düzey yaklaşım.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek