TL 9000 Telekomünikasyon Kalite Standardının temeli ISO 9001:2000 standardına dayandırılmıştır. TL 9000 Telekomünikasyon Standardı, telekomünikasyon sektörüne yönelik donanım, yazılım, servis ile sistem ve ölçüm gereklerini kapsayan bir standarttır.

ATACERT Belgelendirmeden danışmanlık hizmeti alınması durumunda TL 90000 Telekomünikasyon Yönetim Sistemi Belgesi için gerekli eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini uzman kadrosu ile birlikte yapmakta, dokümantasyon çalışmalarını kuruluş ile birlikte koordineli olarak oluşturmaktadır.

1) TL 9000 Telekomünikasyon Yönetim Sistemi Belgesinin Yararları Nelerdir?

Bu standardın belgelendirilmesi ile hizmet kalitesinin artırılması. Müşteri/tedarikçi ilişkilerinin geliştirilmesi. Maliyetlerin azaltılması. Rekabetin artırılması. İnisiyatiflerin iyileştirilmesi için bir platform oluşturulması ve kalite sistem gereksinimlerinin dünya çapında standartlaştırılması amaçlanmıştır.

2) TL 9000 Telekomünikasyon Kalite Standardının Kapsamı Nedir?

Fayda – Kıdemli yönetim. Müşteriye Sağlanan (sözleşmede kararlaştırılan). Ürün Performansı – Özel Kategoriler. Tanımlanan ‘Profil’ Raporlama, Sayma Kuralları Adres Gereklilikleri İçin. Özel Frekans Ölçüm Raporlama Teslimi. Yakalanabilir, Uygulanabilir ve Doğrulanabilir Veri Ölçümleri, Veri Bütünlüğü ve Doğruluğunun Garantilenmesi. Yetkili ve Eğitimli Personel. Veri Raporlama – Müşteri ve UTD, Bakım Kayıtları. Düzeltici / Önleyici Faaliyet ve İyileştirme Olanakları için Veri Kullanımı.

 3) TL 9000 Telekomünikasyon Yönetim Sistemi Belgesini Kimler Alabilir?

TL 9000 Telekomünikasyon Yönetim Sistemi Belgesini, telekomünikasyon sektörü üreticileri, hizmet sağlayıcıları, telekomünikasyon sektörüne tedarik sağlayanlar alabilirler. Bu kapsamda olmayan kuruluşların bu belgeyi almalarına gerek yoktur.

4.TL 9000 Telekomünikasyon Yönetim Sistemi Belgesinin amacı nedir?

Telekomünikasyon sektöründe, tasarım, üretim, yazılım, donanım ve servis hizmetlerinde kalite yönetim sistem şartlarını sağlamak ve sistem şartlarına uygun şirketlerle, kaliteli hizmet amaçlanmıştır.

TL 9000 Telekomünikasyon Yönetim Sistemi Belgesi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, ATACERT Belgelendirmenin deneyimli çalışanlarından bilgi alabilirler.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek