Atacert olarak bütün tesisat kontrolleri konusunda ki detayları, belgelendirmeleri ve süreçlerin ne şekilde yürütüldüğünü profesyonellikle takip ediyoruz. Her işletmenin belirli süreçlerde tesisat kontrolleri ile ilgili süreçlere ihtiyaç duyduğunun farkındayız. Bu süreçlerin en iyi şekilde yönetilmesi size istenmeyen sonuçların doğmasını engelleyecektir. Bu sebeple en doğru tesisat kontrolleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tesisat kontrolleri işletmenin hangi dalda hizmet verdiğiyle de değişkenlik göstermektedir. Her belgelendirmenin kendine özgü belirlenen periyodik kontrolleri vardır. Bu sebeple işletmenizin hangi dalda tesisat kontrolüne gireceği çok önemlidir.

Örneğin elektrik tesisat ve ekipmanları ile alakalı bir kontrol düzenlenecekse farklı olacaktır. Yangı tesisat ve ekipmanları ile alakalı bir kontrol gerçekleştirilecekse çok farklı olacaktır. Genellikle tesisat kontrollerinde 1 yılda en az 1 defa olacak şekilde kontrollerin yapılması beklenir. Bu kontrollerde dikkat edilecek hususlar önceden yönetmeliklerde belirlenmiş ve belirtilmiş maddelerden oluşur. Yönetmeliklerde belirtilmiş maddelerin hepsinin kontrolleri özen ile gerçekleştirilir.

Atacert tarafından tesisat kontrollerinin hepsi otoritelerin belirlediği hususlar ön planda tutularak yapılmaktadır. Kontrol ve belgelendirme yetkisi olan hiç bir kurum otoriterilerin belirlediği kurallar dışında bir denetim, kontrol gerçekleştiremez. Tesisat kontrolleri tamamen standart operasyon kuralları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.  Atacert firmamız da gereken bütün akreditasyonları yapılmış bir kuruluştur.

Belgelendirme yetkisine sahip olan her firma gibi biz de yaptığımız her işlem için belirli standartlar çerçevesinde uygulamalarımızı yürütmekteyiz. Bu her belgelendirme firması için geçerli olan bir durumdur. Bu konuda herhangi bir belgelendirme firması seçerken standart yönetmeliklerin uygulanması gerektiğine dikkat ediniz. Hangi belgelendirme firmasıyla çalışacağım konusunda kafanız da soru işaretleri olabilir.

Piyasa içerisinde bir çok belgelendirme firması bulunmaktadır. Hepsi aynı otoritelerin belirlediği standartlar çerçevesinde çalışmalarını yürütsede firma seçimi oldukça önemlidir. Bir çok firmanın arasında en önemlisi sizin tesisinizin belgelendirme sürecinde eksikleri için ne yoğunlukta çalışma yürütebilecekleridir. Bu konuda belgelendirme firmalarının tecrübeli oluşu oldukça önemlidir. Firmanızın belgelendirme süreçlerinde her süreç için ayrı ayrı destek sağlayacak bir firma ile çalışmanız oldukça önemli bir noktadır. Atacert ile çalışma kararınız için teşekkür ederiz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek