CE Belgelendirme Firmaları, Bir ürünün Avrupa ürün mevzuatına uygun olup olmadığını tescil eden belgelendirmelere, CE belgelendirme denmektedir. Bu belge, ürünün daha profesyonel kuruluşlarca temin edildiği ve seçilen kuruluşun gereken standartları yerine getirdiği anlamına gelmektedir. Peki tam olarak CE belgesi nedir, nasıl verilir, fiyatları nedir ve nasıl sorgulanır? İşte yanıtı.

CE Belgelendirme Firmaları

Avrupa Birliği ülkeleri, 1985 yılından beri Confirmite Europe yani Avrupa Birliği anlamına gelen CE işaretlerini, ürünlerinde kullanmaya başladılar. Bu belgelendirme, bir ürünün Avrupa içerisinde serbest dolaşımını sağlamaktadır. Teknik ürün mevzuatına ve CE işareti yönetmenliğine göre gereken standartları sağlayan tüm ürünler, CE sertifikasına sahip olarak Avrupa pazarında satışa sunulabilir.

CE Belgesi Nedir? CE Belgesini Kim Verir?

Tüm Avrupa Ekonomik Alanı içerisinde tek bir işaret ile ürünün gereken standartları karşıladığı anlamına gelen CE belgesini kim verir diye merak ediyorsanız, söylemek gerekir ki; ülkemizde birçok CE Belgelendirme firmaları bulunmaktadır. Ancak, güvenilir ve daha sağlıklı hizmet sağlayan firma sayısı ne yazık ki pek yoktur.

CE belgesi TSE Yerine Geçer mi?

Merak edilen soruların başında CE belgesi TSE yerine geçer mi, sorusu vardır. Belirtmek gerekir ki; her ikisi de ürün sertifakalandırmaları için önemli belgeler olsa da, birbirini tam olarak karşılayan sertifikalar değildir. Bu bağlamda TSE’nin daha üst seviyedeki ürün kalitelerinin tescilinde kullanıldığını belirtmek gerekir. Bununla birlikte, TSE CE Belgesi yerine geçmez ancak kriterlerinin bir çoğunu karşılayan standardizasyonlara sahiptir diyebiliriz.

CE Belgesi Sorgulama    

CE belgesi sorgulama sitelerinden bir çoğunda bu sorgulamayı ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz Atacert sitesini ziyaret ederek ücretsiz olarak CE belgesi sorgulaması yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz bu belge ile ilgili tüm işlemleri ve danışmanlık hizmetlerini de alabilirsiniz.

CE Belgesi Fiyatları 

CE belgesi fiyatları, genelde firma politikalarına, harcanacak tahmini zamana ve prosedürlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak en doğru fiyatlandırmayı, danışman firmanızdan öğrenebilirsiniz. CE belgesi fiyatı 2020 ve yönetmelikleri hakkında en net bilgileri almak ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini yöneltmek adına Atacert uzman çalışanları ile iletişime geçebilir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@atacert.com mail adresimizden yada 0 (850) 840 38 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
0 (850) 840 38 74 Whatsapp Destek